Szkoła Podstawowa w Starej Wojskiej

O nas
Materiały dla ucznia-Nauczanie Zdalne
Rekrutacja
Z życia szkoły
Archiwum
Klauzula informacyjna

Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Starej Wojskiej przetwarza dane osobowe w zakresie koniecznym do realizacji zadań szkoły wynikających z przepisów prawa oświatowego

 

więcej informacji

 

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz

Warto odwiedzić
.
.
.
.

Darmowe strony edukacyjne

.

Matematyka innego wymiaru

.

MATEMATYKA

W PODSTAWÓWCE

.

Matematyczny portal edukacyjny MATMAG.pl to najbardziej rozbudowana polska platforma e-learningowa do nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

 

.
.
.

.

 

.

.

portal edukacyjny dla nauczycieli, uczniów, rodziców

.

Niniejsza witryna jest

budowana za pomocą

CMS "DRAGON"

25 maja 2017 r. całe nauczanie początkowe, czyli klasy 0-III, zwiedzało Ziemię Łowicką. 

Celem były miejsca związane z tradycją ludową, codziennym życiem mieszkańców w dawnych latach oraz ich twórczością.

 

Pierwszy punkt wycieczki to Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie, które w tym roku obchodzi 45-lecie powstania.

 

lightbox

 

Następnie pojechaliśmy do skansenu w Maurzycach, gdzie zgromadzono stare budynki mieszkalne i gospodarskie ze wsi wokół Łowicza. Znajduje się tu między innymi stary budynek szkoły z izbą klasową i mieszkaniem dla nauczyciela, karczma, kuźnia, remiza strażacka, budynki mieszkalne i gospodarskie, wiatrak, dzwonnica i stary drewniany kościół przeniesiony z naszej parafii z Wysokiennic.

 

lightbox

 

Obejrzeliśmy również zbiory w Muzeum w Łowiczu. Zwiedziliśmy bazylikę łowicką i byliśmy na rynku, który ma kształt trójkąta.

 

lightbox

 

Ostatni punkt naszej wycieczki to warsztaty u p. Beaty w Nieborowie, gdzie między innymi piekliśmy chleb i ubijaliśmy masło.

 

lightbox

 

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale z uśmiechniętymi buziami i z własnoręcznie upieczonym chlebem, który był jeszcze gorący musi poczekać na degustację do następnego dnia.

 

lightbox

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )